|
Een massa massasponzen Monday, August 18, 2008
Op de Nederlandse kust komen circa 25 verschillende soorten sponzen voor. De zeer zeldzame massaspons wordt de laatste tijd steeds vaker waargenomen.
Hoewel sommige sponzen lastig op het oog te determineren zijn, is het voor een geïnteresseerde sportduiker niet moeilijk om bij een willekeurige duik in het Grevelingenmeer of de Oosterschelde drie tot zes soorten waar te nemen. Er zit een grote dynamiek in de Nederlandse sponzenlijst. Uit een recente wetenschappelijke publicatie blijkt dat er de afgelopen vier jaar maar liefst zes nieuwe soorten sponzen in Nederland zijn waargenomen (Van Soest et al., 2007). Lees verder... |
|
North Sea Film Festival for underwater movies Thursday, August 14, 2008
7, 8 en 9 november 2008 Museon Den Haag
Dit najaar vindt voor de tweede keer het North Sea Film Festival plaats, het enige Nederlandse onderwater filmfestival. Het evenement zal in het Haagse Museon plaatsvinden. De geselecteerde films van professionele en onafhankelijke filmmakers van over de hele wereld zullen gedurende dit weekend - 7, 8 en 9 november - vertoond worden. Iedereen is welkom. Na de succesvolle eerste editie stond al snel vast dat dit onderwaterfilmfestival het begin van een lange traditie zou gaan worden. Lees verder... |
|
Guido Selling Tuesday, August 05, 2008
Op 4 augustus 2008 is Guido Selling in de leeftijd van 56 jaar op zijn werk aan een hartstilstand overleden.
Guido was vanaf 2002 voorzitter van de Veiligheidscommissie. Vanuit die functie heeft hij door de jaren heen tal van activiteiten ondernomen. Zo was hij nauw betrokken bij de totstandkoming van de Richtlijnen voor Veilig Duiken in 2003 en hij coördineerde een aantal malen de ademautomaten-onderhoudstest die in Onderwatersport werd gepubliceerd. Daarnaast heeft hij als NOB-consulent Veiligheid en Materialen vele vragen van NOB-leden beantwoord en ook de bureaumedewerkers konden altijd een beroep op hem doen: meestal kregen zij al binnen een half uur antwoord op hun vraag.
Recent heeft Guido zich ingespannen om duikvlag-aanduidingen op de ANWB-waterkaarten van Zeeland te krijgen en met succes: op de waterkaarten staan de duikstekken nu duidelijk gemarkeerd. En bij de Vinkeveense Plassen was hij de voortrekker in de procedure om het duikgebied vrij van boten te krijgen.
Veel NOB-leden zullen Guido hebben gezien tijdens de beurs Duikvaker; elk jaar was hij daar – meestal met zijn vrouw Tineke – aanwezig op de stand van de NOB.
Wij wensen zijn vrouw Tineke en alle andere mensen om hem heen veel sterkte met het verwerken van dit verlies. Lees verder... |
|
Vissen op mesheften mag Monday, August 04, 2008
DEN HAAG - Minister Verburg (Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit) moet duidelijk aangeven of het vissen op mesheften (ensis) nadelige gevolgen heeft voor de natuur in de Oosterschelde.
Dat blijkt uit een gisteren gepubliceerde uitspraak van de Raad van State. Lees verder... |
|
|
|
|
|

|
|
|