Zaterdag 26 April
De dag van de opening ceremonie. Nadat om 8 uur de wekker is gegaan, zijn we weer gaan ontbijten. Ook vandaag waren niet alle 6 de menu’s beschikbaar. Aangezien het een regenachtig dag was zijn we daarna naar onze slaapkamer gegaan om nog meer eens goed te bespreken hoe we als team denken/willen presteren op dit toernooi.
Daarna was het tijd om in onze team outfit naar de opening ceremonie te gaan. Waar deze ceremonie plaats ging vinden was ons onbekend, maar er was afgesproken dat we bij de rode moskee zouden worden opgepikt door een bus. Bij de Rode moskee kwamen we de Portugezen tegen en later ook de bus. Aangezien de vertrektijd 12 uur was hadden we nog niet geluncht. Maar daar was natuurlijk rekening mee gehouden. Michiel had weer boodschappen gedaan en weer genoeg broden, kaas, jam en chocolade paste gehaald. Dit hebben we heerlijk op gegeten in de bus waren we al bijna op de plek van de ceremonie.
Het pleintje stroomde langzaam vol met teams uit de andere landen. Leuk was het om te zien dat de Spaanse heren en dames Coach meteen even bij ons kwamen babbelen. Dit is natuurlijk wel logisch als je weet dat dit 2 Nederlanders zijn.
De ceremonie begon met het voorstellen van de verschillende landen. Hierbij werden de verschillende landen afzonderlijk omgeroepen om een ere rondje te maken over het plein. Na de België, Tsjechië,Frankrijk, Groot Brittannië en Italië was het de beurt aan de Nederland. Gevolgd door Portugal, Spanje en als laatste het gastland Turkije.
Toen was het tijd voor een woordje van de CMAS directeur, waarna de Gouverneur van Istanbul het woord overnam en namens de Minister van sport een brief werd voorgelezen. Tot slot heeft de vertegenwoordiger van Engeland namens de spelers de eed gelegd dat we er een mooi en fair toernooi van zullen maken.
Als laatste hebben alle teams nog een rondje gemaakt over het plein, waarbij het geheel steeds uitbundiger werd en het tijd werd voor een niet georganiseerde groepsfoto.
Na de ceremonie reden er bussen terug naar het zwembad of de rode moskee. Aangezien het al tegen 4 uur was begon de avondspits al langzaam. In de bus zaten we met de Britten en de Belgen. Dat was gezellig.
Onder leiding van Michiel is het gelukt om vanavond weer een mooi eettentje te regelen.
Zodadelijk op tijd naar bed zodat we morgen fit zijn voor de eerste wedstrijden.